Ehdota Vuoden nuorta lahtelaista 2016

Kiitos kaikille ehdotuksia lähettäneille.Kaikkien yhteystietonsa jättäneiden kesken arvottiin elokuvateatteri Kino Iiriksen vapaalippuja ja kahdelle onnekkaalle ilmoitetaan sähköpostitse lähiaikoina.
Jälleen sai huomata että Lahdesta löytyy huikeaa potentiaalia ja mahtavia persoonia. Raati kokoontuu kesän aikana valitsemaan vuoden 2016 nuoren lahtelaisen. Tunnustus julkistetaan ja jaetaan lauantaina 20.8.2016 Lahti Block Party -kaupunkitapahtumassa Rautatienkadulla.

Lahti-Seuran ja yhteistyökumppaneiden muodostama raati valitsee tunnustuksen saajan, jolle lahjoitetaan yhteistyöyritysten Osuuskauppa Hämeenmaan, Päijät-Hämeen Osuuspankin ja Lahti-Energia Oy:n myöntämä stipendi. Tunnustus on jaettu vuodesta 2010 asti, ja nyt siis jo seitsemännen kerran.
NL_juliste_A3

Kategoria(t): Ajankohtaista. Lisää kestolinkki kirjanmerkkeihisi.

Vastaa